هاشمی رفسنجانی

پس از سالها تخریب شخصیت یاور رهبر انقلاب ، حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی بر آن شدم تا در گریز انتخابات خبرگان رهبری جملاتی کوتاه از مقام معظم رهبری درباره این شخصیت مبارز و مومن ، در این وبلاگ بیان نمایم .

 

لازم به ذکر است از آنزمانی مقام معظم رهبری درباره این شخصیت برجسته جمله تاریخی خود را فرمودند (که هیچکس برای من هاشمی نمی شود) تخریب ها علیه ایشان صورت گرفت و یار صمیمی رهبر انقلاب  مورد انواع حمله های تبلیغاتی دشمنان نظام انقلاب اسلامی  واقع شد.

 

در پاسخ به کسانیکه عبارت « حال فعلی افراد مهم است » را به کار می برند؛ نیز بگویم که حال فعلی ایشان مشخص بوده و هم اکنون نیز ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشته  که طبق قانون اساسی ، کرسی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مخصوص رهبر انقلاب است و معظم له سالیانیست که حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را بر این مقام ابقا نموده اند که اگر تخلفی از جانب حجت الاسلام هاشمی ،  می بود هیهات از رهبر انقلاب که سکوت نماید.

 

 

در زمان انتخابات هم تبلیغاتی از جانب ایشان صورت گرفت که مور اعتراض جمع کثیری از مردم واقع شد که :

 

چرا ایشان برای بدست آوردن رای اینگونه کار می کند؟  که در پاسخ به این عزیزان هم این فراز تاریخی را بیان می نمایم :

 

حضرت زهرا سلام الله علیها برای گرفتن بیعت برای امیرمومنان شبها به درب خانه مهاجر و انصار رفتند اما به عده ای خاص کاری نداشتند و از آنها طلب بیعت نکردند و آنهم مومنین به معنای کلمه بودند. حضرتش با این کار به ما درس عظیمی می دهند . چه خوبست ریز بین باشیم و ببینیم که این درس چیست ؟

 

آری درس مکتب فاطمی این بود که مومنین محض تکلیف شرعی خود را می دانند و دیگر نیازی به گفتن نیست.

 

هاشمی رفسنجانی طبق فرمایشات  حضرت امام و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری از امتحانات سربلند بیرون آمده و دیگر برای من حقیر، محلی از اعراب نخواهد بود که به وی اعتراض نمایم .

 

 

و اما سخنان مقام معظم رهبری در باره ایشان به نقل از :

 

مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی - دفترحفظ ونشرآثارحضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مدظله العالی) : مورخ : دوازدهم مرداد هفتاد دو

 

 

مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در بخش‌ دیگری‌ از سخنانشان‌ در تمجید از آقای‌ هاشمی‌رفسنجانی‌ رئیس‌ جمهور منتخب‌ ایران‌ فرمودند: اینجانب‌ از سال‌ 1336 تاکنون‌ ایشان‌ را از نزدیک‌ می‌شناسم‌ و در صحنه‌های‌ مختلف‌ یا یکدیگر همکار و همفکر بوده‌ایم‌ یک‌ آزمایش‌ چهل‌ ساله‌ برای‌ ایجاد اعتماد در انسانی‌ کافی‌ است‌. و من‌ در همه‌ این‌ مدت‌ ایشان‌ را در راه‌ خدا و حقیقت‌ و اعلای‌ کلمه‌ دین‌ و پیشبرد اهداف‌ اسلامی‌ مشاهده‌ کرده‌ام‌.

 

 

و خدا را شکر که اراده و رأی ملت عزیز، بار سنگین امانت و مسئولیت الهی را بر دوش توانای مردی بزرگ از فرزندان اسلام و حواریین امام عظیم الشأن، عالمی مجاهد، فقیهی اسلام شناس، سیاستمداری هوشمند و مدیری درد آشنا و دلسوز قرار داد.

 

شخصیتی که پرونده ی تلاش در راه خدا و مجاهدتش برای حاکمیت دین و اعلاء کلمه‌ی اسلام حتی پیش از نخستین روزهای شروع نهضت آغازشده و سرگذشت رنج ها و سختی ها و فعالیت های کم نظیر را در خود گنجانیده است، چهره ی موجهی که به برکت حرکت در صراط مستقیم انقلاب، همواره امین امام و محبوب امت بوده و انشاءالله از این پس نیز خواهد بود.

 

اینجانب ضمن سپاس مجدد از الطاف نهان و آشکار حضرت حق تعالی جلت عظمته، به پیروی از ملت عظیم الشأن و با معرفت به مقام و مرتبت یاور صمیمی امام و شخصیت برجسته ی نظام جمهوری اسلامی و بازوی توانا و زبان گویای آن، جناب آقای هاشمی رفسنجانی دامت تأییداته رأی ملت را تنفیذ و ایشان را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.

 

 

    

  
نویسنده : رئیس جمهور ; ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱۸

حکومت عدل آخرین امام شیعه

چندی پیش سوالی مبنی بر عدل در حکومت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مطرح شد که در این جایگاه به پاسخی مختصر بسنده می کنیم . قبل از این که جواب را مطالعه بفرمایید کمی در صورت سوال فکر نمایید و ببینید شما برای آن چه پاسخی دارید ؟

 

سوال : آیا حکومت امام زمان حکومتی سراسر عدل است ؟ اگر عدل بما هو عدل ، در زمان حکومت ایشان برقرار می شود پس چرا ایشان به شهادت می رسند ؟

 

 

جواب : در زمان حکومت امام زمان عدل واقعی برقرار می شود به نحویکه هیچ دونفری با هم اختلاف پیدا نمی کنند . به هیچ موجودی ظلم نمی شود . حتی گیاه و حتی حیوان

 

اما اینکه چرا ایشان به شهادت می رسند:

 

 دلیل آن یک مسئله فردی بوده و ربطی به حکومت ندارد . در زمان امام عصر ارواحنا فداه عدل در ساختار حکومتی به صورت کامل صورت می گیرد اما اینکه هنوز در جامعه افرادی باشند که آنها ظالم به نفسه باشند امکان دارد .

 

 عدل از طرف حکومت به رعیت اعمال می شود اما حتی در مدینه فاضله هم افراد شرور هر چند اندک وجود دارند و شهادت ایشان منافاتی با عدل حکومتی ندارد .

 

 

  
نویسنده : رئیس جمهور ; ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱٤
تگ ها : امام زمان