نقد بيانات مولانا نعمت الله !

گوشه هایی از سخنرانی جناب آقای « مولانا نعمت الله » در وبلاگ اهل سنت جنوب به چشمم خورد .

خیلی به وجد آمدم تا بر گوشه هایی از این سخنرانی نقدی داشته باشم.

امیدوارم مورد رضای حق جل و علا قرار بگیرد اگر چه دار فانی را وداع گفته اند و  حقیقت بر ایشان مکشوف گردیده است :

 اما گوشه هایی از سخنرانی این مرحوم به نقل از وبلاگ اهل سنت جنوب :

«بيانات حضرت مولانا نعمت الله (رحمة الله عليه )‌ در مسجد جامع مكي در تاريخ 3/4/84 به زبان بلوچي كه به فارسي برگردانده شد . ايشان در سخنانشان فرمودند امروز 1400 و اندي سال است كه از نزول قرآن مي گذرد ولي.....»

مرحوم نعمت الله میر بلوچ حسن آبادی

در ادامه این فرمایشات آمده است :

«اين قرآن معجزه زنده پيامبر اكرم ص است كه خداوند او را نازل كرده و پيامبر هر چه مي گويد از طرف خداوند است و ما ينطق عن الهوي ان هو الاوحي يوحي علمه شديد القوي اين پيامبر من خواهشات خود را براي شما بيان نمي كند آنچه كه نبي من مي گويد همه فرمايشات من خداوند است اينها وحي الهي است و جبرئيل امين از طرف من پيام به محمد مي آورد.
و خداوند متعال در كلامش مي فرمايد محمد رسول الله و عملكرد پيامبر او اين است كه انسانهايي را تربيت كرده كه در طبيعت آنها دو قدرت متضاد بوجود آورد كه با دشمنان سفت و سخت و با مومنان نرم هستند چرا كه خداوند فرموده كه مومن دوست الله است و كافر دشمن الله و رسولش است.
و خداوند فرموده هر كس دوست من است بايد با دشمنان سخت برخورد كند متاسفانه امروزه خيلي تلاش مي شود كه بين صحابه و اهل بيت رسول عداوت و دشمني برقرار شود اولين تهمت به صحابه اين است.
  بعضيها مي گويند كه دختر رسول الله را شهيد كرده اند اينها با اين حرفها در روز قيامت در مقابل خداوند چه چيزي مي خواهند بگويند نظرم به ماشيني افتاد كه بر پشتش نوشته بود لعن الله قاتليك يا فاطمه الزهرا با خودم گفتم خداوند واقعاً حليم است كه ولي او را لعنت كنند و او نگاه كند .
اگر حضرت عمر رض ظالم مي بود كه فاطمه الزهرا را شهيد كند پس چرا حضرت علي رض ده سال پشت سر ايشان نماز خواندند و امروز در روضة اطهر رسول الله رض كنارش دفن است.
مرحوم شيخ عباس قمي كه از مراجع تقليد به شمار مي آمدند در كتاب صفت المحدّثين در تيتر تاريخ چهارده معصوم عليهم السلام مي گويند :
فاطمه ‌الزهرا وفات كرده و عنوان كتاب اين است در تاريخ ولادت و وفات فاطمة الزهرا به خدا خورشيد خورشيد است و عمر بن الخطاب در اسلام مثل خورشيد تابان است چندين ميليون مسلمان در حال حاضر با او محبت مي كنند.
و فكر مي كنم از فرزندانشان هم بيشتر او را دوست داشته باشند و از همه بالاتر در آغوش محمد رسول الله است اگر نعوذ بالله حضرت عمر رض قاتل دختر رسول الله و همسر حضرت علي رض مي بود چگونه حضرت علي دختر فاطمة الزهرا را كه بنام زينب صغري ملقب به ام گلثوم است به عقد حضرت عمر رض در مي آورد .

 ايام انتخابات است و اين جمعه و جمعه گذشته وحدت ما را نشان مي دهد كه با يكپارچگي مي آييم و راي مي دهيم پس اي مردم دردل شما چيزي نيايد كه شايد چيزي شده خداوند را شايد مي گيرم كه اين تهمتي است كه به انسانهاي پاك زده مي شود برادران عزيز ما پرچم دار وحدتيم و دليل ما همين حاضر شدن در انتخابات است همان رئيس جمهور كه مكتب شيعه انتخاب كرده و ما به همان راي مي دهيم ولي ما مي گوييم كه اين كارها را نكنيد اين دلهاي ما را خنجر نزنيد اين را بدانيد كه به خاطر تلاش و كوشش عمر است كه ما امروز كلمه لا اله الا الله محمد رسول الله را به زبان مي آوريم . و آخر و دعوانا ان الحمد لله رب العالمين  »

در فرمایشات جناب مولانا نعمت الله چند نکته هست که بدان اشاره می گردد :

1         -  اين قرآن معجزه زنده پيامبر اكرم ص است كه خداوند او را نازل كرده و پيامبر هر چه مي گويد از طرف خداوند است و ما ينطق عن الهوي ان هو الاوحي يوحي علمه شديد القوي اين پيامبر من خواهشات خود را براي شما بيان نمي كند آنچه كه نبي من مي گويد همه فرمايشات من خداوند است اينها وحي الهي است و جبرئيل امين از طرف من پيام به محمد مي آورد.

2         -  بعضيها مي گويند كه دختر رسول الله را شهيد كرده اند اينها با اين حرفها در روز قيامت در مقابل خداوند چه چيزي مي خواهند بگويند ؟!

3         -  اگر حضرت عمر رض ظالم مي بود كه فاطمه الزهرا را شهيد كند پس چرا حضرت علي رض ده سال پشت سر ايشان نماز خواندند 

4         -  اگر حضرت عمر ظالم بود .... چرا امروز در روضة اطهر رسول الله رض كنارش دفن است؟!

5         -  مرحوم شيخ عباس قمي كه از مراجع تقليد به شمار مي آمدند در كتاب صفت المحدّثين در تيتر تاريخ چهارده معصوم عليهم السلام مي گويند :
فاطمه ‌الزهرا وفات كرد
؟!!!!

6         - اگر نعوذ بالله حضرت عمر رض قاتل دختر رسول الله و همسر حضرت علي رض مي بود چگونه حضرت علي دختر فاطمة الزهرا را كه بنام زينب صغري ملقب به ام گلثوم است به عقد حضرت عمر رض در مي آورد .؟؟!!

در پاسخ به این عالم جلیل القدر اهل تسنن  در بند اول باید بگویم :

الف : جناب نعمت الله ! اگر رسول اکرم واجب الاطاعه هستند و کلامشان جز وحی الهی نیست ( کمااینکه شیعه به این معتقد است ) پس چرا سفارش ایشان در روز غدیر مبنی بر دوستی علی ( و بقول شیعه مبنی بر ولایت علی ) پذیرفته نشد و ایشان مورد تعدی قرار گرفتند ؟

آیا خدا امر به دوستی علی نکرده بود ؟

آیا خدا علی را نمی شناخت که امر به دوستی وی کرده بود ؟

پس چرا چنین کسی تا شش ماه ( به قول اهل تسنن ) بیعت نمی کند و برای گرفتن بیعت از وی اورا دست بسته به مسجد می آورند ؟!! اینست معنای محبت به علی ؟؟

اگر رسول اکرم جز وحی سخن نمی گوید پس چرا خلیفه دوم اورا هذیان گو معرفی می کند ؟!

مدارک سب رسول اکرم توسط خلیفه دوم در کتب علمای شما مثل روز می درخشد که برخی از مدارک آن را ذیلا به عرض می رسانم. علاقمندان رجوع نمایند و مطالعه نمایند اگرچه در صحاح چاپ جدید این رسوایی ها سانسور گردیده است اما در نسخ قدیمی وجود دارد آنهم در چاب های متعدد و مختلف :

1-   صحيح بخاري (از معتبرترين صحاح ستة اهل سنت ج1/ص39، باب كتاب العلم ، ج 4 / ص 85 ، چاپ محمد علي صبيح و باب امكان وساطت و در خواست شفاعت از اهل ذمه ج 4 / ص 121 ، باب اخراج يهود از جزيره العرب ، ج 6/ص 11 ،‌باب نوشتن نامه توسط پيامبر به كسري و قيصر ،‌ج 7/ ص 156 ، باب قول مريض ، ج 9 / ص137  

2-     صحيح مسلم ، ج 5 / ص 75 ، چاپ دارالفكر بيروت باب ترك وصيت .

3-     مسند احمدبن حنبل ج 3/ص346 ، چاپ بيروت 

 همین سه سند در معتبرترین کتب شما کافیست جناب مولانا نعمت الله

لطفا نگویید که چنین نیست که در صحیح مسلم این مطلب بطور وضوح آمده است.

به نظر شما عبارت " انه لیهجر " چه معنایی می تواند داشته باشد جز هذیان گویی ؟

شما که اهل علم هستید و باید از من به معانی لغات واقف تر باشید .

مگر رسول اکرم نفرمودند :

لعن الله من تخلف عن جیش الاسامه الا فضل بن عباس و علی بن ابی طالب. پس جناب شیخین کنار بستر پیامبر چه می کردند ؟!

درباب بند اول به همین مختصر بسنده می کنم که نباید اهل شعار بود.وقتی عرصه شعار باشد خوب شعار می دهیم واما دریغ از حضور در عرصه عمل.شما را به عزت همان خلیفه ای که او را در آغوش پیامبر می دانید ، این اسناد را مطالعه بفرمایید .ضرر نخواهید کرد !

ادامه مطالب در پاسخ به مولانا نعمت الله را می توانید در پست بعدی وبلاگ بخوانید.

/ 21 نظر / 82 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جعفر

سلام به وبلاگ ماسر بزن

جعفر

سلام اگر برافضل بودن علی بر عمر شکی باشد مطمئنا جعفر صادق از مالک بن انس و شافعی و ابوحنیفه و احمد بن حنبل افضل تر است

جعفر

جناب اسلامي! خوب بود براي اين حرف‌هاي كه زده‌ايد دليل هم مي‌آورديد. بدون دليل و استناد اين مطالب هيچ ارزشي ندارند. در سخنان شما چندين تناقض وجود داشت يكي اين‌كه هم امام علي را شهيد دانسته‌ايد و هم طلحه و زبير را عچيب است كه هم قاتل شهيد باشد و هم مقتول و هر دو هم به بهشت بروند

امين

‏سلام علي‌ يارت باشه ‏به خدا دفاع از مظلوميت مولا عبادته جمله ي بسيار غريبي از حضرت مولي الموحدين و اميرالمومنين علي ( عليه السلام ) نقل شده كه دل آدم را به درد مي آورد ؛ بدان که اخباری به این نحو به تواتر از او رسیده است :(( از زمانی که رسول خدا قبض روح شد ، من پیوسته تا امروز مظلوم بوده ام ! )) و اعلم أنه قد تواترت الأخبار عنه ع بنحو من هذا القول نحو قوله : ما زلت مظلوما منذ قبض الله رسوله حتى يوم الناس هذا . شرح نهج البلاغة ، ج 9 ص 306 ‏

لعنت بر عمر

آخه شما سنی های زبون نفهم حتی به رسالت حضرت محمد(ص) هم شک می کنید چه رسد به امامت مولا علی.

یک دوست

به "استاذنا" مراجعه کنید مطالب مفیدی دارد. www.ostazona.blogfa.com

محسن

به خدا این شیعه پیرو حضرت علی نیستند (بلکه پیر قاتل عمر فاروق رض ابولولو خبیت نجس،رجس،لعین هستند)مگر پیامبر نفرمودند؛اسلام را با مسلمان شدن یکی از این فرد یعنی عمر فاروق و ابوجهل عزت ببخش .شما آخوندهای کثافت فقط در یک ما شش صیغه انجام می دهید،درصورتی صحابه به شکم سنگ می بستند...

محسن

شما نه تنها به عمر فاروق بلکه به ناموس محمدرسولله هم رحم نکردید درحالی خداوند در سوره نور میفرماید؛16)ولاإذسمعتموه قلتم مایکون لناأن نتکلم بهذاسبحانک هذا بهتان عظیم 17)یعظکم الله أن تعودوالمثله ابداإن کنتم مومنین برو یکبار قرآن کریم را باز کن و معنی و مفهوم آن را نگاه کن ,